Kókuszliszt készítése házilag – melléktermék isteni kókusztej
A kókuszliszt egy kiváló lisztféle, amely tökéletes alapanyag lehet a kedvenc süteményeid és kenyereid gabonamentes változatához.
A kókuszlisztnek különösen magas a rosttartalma, gyakran használt hozzávaló a glutén- és gabonamentes étrendekben. Ha már próbáltad, akkor tisztában vagy vele, hogy elég furfangos módon kell vele bánni. Ennek az az oka, hogy a kókuszliszt nagyon egyedülálló, gluténmentes liszt, ami rengeteg vizet képes felvenni.
Például, amikor fehér liszttel sütünk muffint, három csésze folyadékot teszünk hozzá, viszont, ha kókuszlisztes süteményt készítünk, akkor csak fél-háromnegyed csésze folyadékot adnának a keverékbe. A legtöbb recept nagyon kevés kókuszlisztet ír, pont azért, mert sok vizet képes magába szívni. Szintén megfigyelhető, hogy a legtöbb kókuszlisztes recepthez nagy mennyiségű tojás ajánlanak. Ennek az az oka, hogy a lisztnek szüksége van tojásra, hogy a hozzávalókat összetartsa.
Tudj meg többet a kókuszolaj hatásáról a Kókuszolaj és zöld tea, a két nagy egészségtitok című ingyenes e-könyvünkből. Kattints a linkre és töltsd le!
Hogyan csinálj kókuszlisztet?
A legtöbb bioboltban tudsz vásárolni kókuszlisztet, de ha spórolni szeretnél és magadnak elkészíteni, nagyon egyszerű! Először is készítened kell egy nagy adag kókusztejet!
Kókusztej recept:
Hozzávalók:
• 4 csésze víz
• 2 csésze szárított lehetőleg bio kókuszreszelék
Elkészítés:
1. Melegítsd meg a vizet egy edényben, de ne forrjon fel.
2. Tedd az aprított kókuszt a turmixba és öntsd hozzá a felmelegített vizet.
3. Hagyd ázni 20-30 percig, majd jól turmixold össze, amíg sűrű és krémes nem lesz (kb. 2-3 percig).
4. Szűrd át egy konyhai szűrőn, majd még egyszer egy konyharuhán.
5. Máris fogyaszthatod, vagy tárold a hűtőben, egy üvegben akár 3-4 napig
Akkor a legfinomabb, amikor friss! A maradék kókuszból tudsz lisztet készíteni.
Kókuszliszt recept
1. Terítsd szét a szűrés után megmaradt kókuszpépet egy sütőpapíron.
2. Egy villa segítségével törd szét a pépet minél apróbbra.
3. Ezután hagyd száradni 24 órát a levegőn, vagy rakd be a sütő legalacsonyabb fokozatán 4 órára.
4. Ezek a legegyszerűbb módjai, a kókusz kiszárításának. Kipróbálhatod még. Ha megszáradt, daráld le még egyszer, hogy liszt legyen belőle.
5. Légmentes edényben tárold.
Most ingyenes e-könyv ajándékba
További információért a kókusz egy másik nagyszerű melléktermékéről a kókuszolajról, annak használatáról és hogy hogyan tedd a mindennapi életed részéve, illetve arról, hogy milyen jó tulajdonságai vannak, hogy hogyan segít a zsírégetésben, mindent megtudhatsz, ha letöltöd az ingyenes e-könyvünket.
Töltsd le!
Bővítsd a tudástáradat ezzel a két nagy egészségtitokkal! Add meg az adatokat a letöltéshez!Teljes név:E-mail cím: A személyes adatokat a weboldalon történő vásárlási élmény fenntartásához és más célokra használjuk, melyeket az Adatkezelési tájékoztató tartalmaz. Elolvastam és elfogadom a benne foglaltakat. |